Działalność bloga wstrzymana na czas nieokreślony.
Przepraszam.
(Wrócę, jak zorganizuję sobie odpowiednio czas.)

sobota, 5 września 2015

Wielka Wymiana Książek w Lublinie 2015

Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o fajnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce 13 września w Lublinie. Myślę, że większość osób lubiąca czytać książki, zdecydowałaby się wziąć w nim udział. 

Część z Was może już wcześniej wymieniała się z kimś książką? Wielka Wymiana to akcja na troszkę większą skalę. Na chwilę obecną w wydarzeniu utworzonym na Facebooku ( link ) blisko tysiąc osób zadeklarowało swój udział. To ogromna liczba, gdy słyszy się o tym, że Polacy mało czytają.Zasady są proste.

Można przynieść do pięciu książek, które chcemy wymienić.
Książki muszą być w stanie nadającym się do wymiany. Nie mogą być zniszczone i nie są: podręcznikami, słownikami, encyklopediami, atlasami
Możemy zabrać tyle książek, ile przynieśliśmy.

Przebieg Wielkiej Wymiany jest prosty: Przy wejściu oddajesz książki przyniesione do wymiany. Trafią one do ogólnej puli wymienianych książek.
Spośród wszystkich książek możesz wybrać te, które Ci się najbardziej podobają. Zabierasz do domu tyle, ile przyniosłeś.

Wiadomo, nie mamy gwarancji, że trafimy na książkę, o której marzymy od dnia, kiedy o niej usłyszeliśmy, ale myślę, że nikt nie wyjdzie stamtąd z pustymi rękami.

Dodatkowym plusem akcji jest to, że podczas jej trwania odbędzie się zbiórka niepotrzebnych (dla nas) książek dla dzieci, które trafią do szpitala dziecięcego. Pomyślmy, ile książek dostałyby dzieci, gdyby np. co druga osoba wzięłaby udział w takiej inicjatywie? Na prawdę, podoba mi się ten pomysł. W czeluściach starego biurka odnalazłam dwie nagrody z podstawówki za dobre oceny: Akademię Pana Kleksa i Małą księżniczkę w całkiem niezłym stanie, trzeba było tylko odkleić kartki z dedykacjami. Mam nadzieję, że dzieciom się spodobają. :-) 
W skrócie:
Gdzie? ---> OSTRO BISTRO ul. Krakowskie Przedmieście 25, Lublin
Kiedy? ---> 13 września 2015 godz. 11.00 - 15.00 
Dla kogo? ---> dla każdego, kto przyniesie książki do wymiany

Może akurat ktoś z Was jest z Lublina albo okolic i zechciałby wymienić się książkami?
Ja będę obowiązkowo!
A może u Was są przeprowadzane podobne akcje? Pochwalcie się nimi! :)

10 komentarzy:

 1. O, 13 września wypadają akurat moje urodziny, ale do Lublina mam niestety daleko ;/ Fajnie gdyby w mojej okolicy ktoś zorganizował taką akcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda, ale trzymam kciuki, żeby w Twojej okolicy powstała podobna inicjatywa! :)

   Usuń
 2. O świetna akcja! Szkoda, że Lublin jest za daleko ode mnie, bo chętnie wzięłabym w tym udział. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj, szkoda. ale często gdy w Lublinie dzieje się coś fajnego, ludzie mają tam za daleko ;)

   Usuń
 3. W Poznaniu też czasami są organizowane takie akcje wymiany książek. To naprawdę świetna inicjatywa! Szkoda, że nie miałam jeszcze okazji w tym uczestniczyć.
  Bo kocham czytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymam kciuki, abyś jak najszybciej miała okazję, wziąć udział w takiej akcji ;)

   Usuń
  2. A dziękuję. c: Rozumiem, że Ty bierzesz udział w lublińskiej akcji? Jeśli tak - życzę świetnych zdobyczy! :)

   Usuń
  3. tak, wezmę udział w tej akcji. jestem bardzo jej ciekawa, bo po raz pierwszy będę się wymieniała książkami. mam nadzieję, że książki z mojej półki znajdą nowych właścicieli, którzy będą potrafili je bardziej docenić niż ja. ;)

   Usuń
 4. Coś rewelacyjnego! Muszę sprawdzić czy w Krakowie odbywają się tego typu akcje, bo chętnie wzięłabym w nich udział. I mam nadzieję, że nie wygląda ona jak "ciuchowisko" na którym byłam dwa razy i nigdy więcej... Bardzo podobne wydarzenie, tyle, że dotyczy wymiany ubrań, a raczej szmat poplamionych i z dziurami. Bardzo nie polecam. Jeśli wzięłaś udział w wymianie książek to napisz koniecznie jak było! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, ta wymiana ubrań to trochę niefajne. Pomysł jak najbardziej na tak, ale powinna być jakaś ochrona, która sprawdzalaby te ciuchy, jak np. na wyżej wspomnianej wymianie, w której wzielam udział. :-)
   Tak, tak! W najbliższym czasie pojawi się o wymianie post, ale muszę zorganizować sobie czas i na czytanie ksiazek i pisanie opinii, bo jakoś mam bałagan organizacyjny. :-(

   Usuń

© Agata | WS.